Witzøe tar svindelsak til retten

I dag starter rettssaken der en mann i 50-årene fra Nordmøre er tiltalt for å ha svindlet oppdrettskongen Gustav Witzøe for over en million kroner.

Mannen skal også ha lurt et bilfirma i Molde til å gi han en bil til rundt to millioner kroner, skriver NRK Møre og Romsdal.

I tillegg skal han ha svindlet flere privatfolk ved å gi inntrykk av at han skulle hjelpe dem med investeringer.

Det er ikke første gang at Witzøe er utsatt for svindel.

I 2016 kunne iLaks avsløre at et forbrytermiljø, som hadde tilsynelatende spesialisert seg på handel med sjømat, misbrukte merkevaren SalMar og navnet til selskapets hovedaksjonær og gründer, Gustav Witzøe.

Witzøe har tidligere også blitt misbrukt i svindelannonser, hvor han tilsynelatende reklamerer på Skavlans talkshow for millioner han har tjent på kryptovaluta.