Benchmark Holdings har tildelt opsjoner til konsernsjef Trond Williksen og finansdirektør Septima Maguire.
Opsjoner for totalt 647.360 ordinære aksjer er blitt tildelt Trond Williksen, og opsjoner for totalt 412.693 ordinære aksjer er blitt tildelt Septima Maguire.
Benchmark, som er kontrollert av Kverva og Ferd, hentet nylig 20 millioner pund i ny egenkapital, og sikter på notering ved Oslo Børs.
Etter denne tildelingen kontrollerer Trond Williksen 220.000 aksjer og opsjoner på totalt 2.744.375 aksjer i det britiske fiskehelseselskapet. Det representerer henholdsvis 0,03 og 0,39 prosent av Benchmarks aksjekapital, ifølge en melding til London-børsen.
Septima Maguire har 342.028 aksjer og opsjoner over totalt 1.793.290 aksjer i selskapet.
De tildelte opsjonene har en opptjeningsperiode på tre år, kan utøves frem til tiårsdagen for tildelingen, har en utøvelsespris på 0,1 pence per ordinær aksje, og er underlagt ytelseskriterier.
Benchmark Holdings eier blant annet avlselskapene SalmoBreed og Stofnfiskur.






