Det Frøya-eide konsernet har de siste årene gjort en rekke oppkjøp.
– Det er klart at Bewi ønsker å utvikle seg på Stjørdal. Vi har store planer. Vi er hele tiden på søken etter oppkjøp, for å vokse innenfor plast primært, sier fabrikksjef Morten Furunes til Stjørdalens Blad.
Men hva konkret planene går ut på, vil ikke Furunes ut med.
- Les også: Milliardoppkjøp for BEWi
BEWi, som er en av nordens ledende aktører innen isoleringsprodukt og emballasjeløsninger, har siden 2000 kjøpt opp flere fabrikker i Norge, Finland og Sverige.
Selskapet har blant andre Marine Harvest, Lerøy, SalMar, Cermaq og Norway Royal Salmon på kundelisten.
– Den tilgangen vi har på god kompetanse i Stjørdal er også en grunn til at det kan satses her. Skal vi lykkes må produksjonen i størst mulig grad automatiseres. Ellers kan vi ikke nå visjonen om å være en virksomhet som produserer i høykostland og leverer til lavkostland, avslutter Furunes.