Utvider med egen sjøavdeling for å delta i konkurransen langs kysten

Nyheter
0

Kystmiljø etablerer sjøavdeling, og har ansatt Sander Slotterøy som driftsleder for å lede den nye satsningen. Med satsing på ny teknologi og forbedrede løsninger for avfallshåndtering, hiver seg inn i konkurransen om å tilby grønnere løsninger for havbruksnæringen.

Slotterøy har tidligere hatt en lignende stilling i Scanbio, og har i mellomtiden vært driftsleder i Frøy Akvaservice. Med bakgrunn fra oppdrettsnæringa som røkter, og ikke minst som båtfører på servicebåter i en årrekke, er han et godt kort på hånda til daglig leder Christian Johansen og resten av gjengen i Kystmiljø.

– Sander har bred erfaring fra båt og utvikling av de beste beredskapsløsningene for ensilasje (biprodukter), og vi sikter høyt for å prøve å dytte vår bransje i riktig retning. Jeg er overbevist om at han er rett mann til jobben når vi nå skal tilby nye og forbedrede løsninger for kundene våre, forteller Johansen til iLaks.

Helt ny
Som koordinator og etterhvert prosjektleder i Scanbio har Slotterøy de siste årene vært med på å utvikle kverne- og beredskapsutstyr. Kverning av dødfisk for å lage nye produkter har han holdt på med i flere år. Som driftsleder av en helt ny avdeling i Kystmiljø skal Slotterøy sondere markedet og finne fartøy de kan bruke i sin nye virksomhet.

– Vi har per i dag båter som er godt innarbeidet langs kysten. Vi ser oss nå om etter ny tonnasje for videre satsning og utvidelse av vår tankbåtpark. Vårt fokus ligger ute i markedet for å finne løsningene for våre kunder og hvordan vi skal ta næringen til neste nivå, forteller 28-åringen fra Bjugn.

Han startet i mai, og gleder seg til å komme skikkelig i gang med jobben.

– Vi skal gjøre ting på nye måter, og samtidig samle den beste kunnskapen fra næringen til å utvikle de beste løsningene for våre kunder, legger han til.

Forskning og utvikling blir en viktig del av den nye sjøavdelingen i Kystmiljø.

Utvikle
– Vi ønsker å drive med forskning og se på nye framtidsrettede prosjekter, både ved å jobbe mer effektivt og å utvikle nye produkter av det vi henter, forteller Slotterøy.

I ekte teamånd sammen med de andre på Kystmiljø-laget ser han fram til å jobbe med ett av de hurtigst voksende selskapene i bransjen.

Gründer og daglig leder Christian Johansen ivrer veldig for alt som skjer i selskapet om dagen.

– Vårt viktigste mål er å tilby en bedre hentetjeneste med fokus på biosikkerhet, beredskap og pris når det gjelder ensilasjehenting på sjø. Vi kan også nøyaktig rapportere miljøgevinsten til hver enkelt lokalitet med å benytte seg av oss, noe vi opplever som veldig verdifullt for våre kunder, avslutter Johansen.