Tidligere styreleder tar over jobben som konsernsjef

Rokade i toppledelsen i BEVEST.

BEVEST har mandag gjort endringer for å styrke sin ledelsesstruktur med dedikert erfaring og lederskap innen kommersiell, finansiell og operasjonell virksomhet. Den nye ledergruppen gir selskapet de beste forutsetningene for å levere på ambisjonene som er satt av selskapets styre, heter det i en melding fra selskapet.

Stig Wærnes er ansatt som ny administrerende direktør (CEO). Wærnes har betydelig kommersiell og ledelseserfaring fra revisjon og trakk seg nylig av etter tre år som styreleder i selskapet, hvor han jobbet tett med alle porteføljeselskaper. Å tiltre rollen som administrerende direktør representerer dermed kontinuitet for selskapet.

Tidligere administrerende direktør, Bjørnar André Ulstein, tiltrer rollen som ny finansdirektør (CFO) med et dedikert fokus på kapitalmarkeder, optimalisering av selskapets finansiering, styrking av balansen og disiplinert kapitalallokering.

Tidligere finansdirektør, Bård Skogstad, fortsetter som en del av ledergruppen med et dedikert fokus på operasjonell virksomhet både internt og som en tjeneste til porteføljeselskaper.

Blant de viktigste porteføljeselskapene i BEVEST er store eierposisjoner i BEWI, Sinkaberg og Corvus Estate.

BEWI produserer fremdeles fiskekasser i den samme fabrikken der det hele startet i 1980. Dronefoto: Mats Mørk