Tar over sjefsstolen i Kvarv

Nyheter
0

SalMar-arving Gustav Magnar Witzøe har blitt daglig leder av Witzøe-familiens eierselskap Kvarv.

– Et nytt år. Et nytt ansvar, skriver Gustav Magnar Witzøe på sin LinkedIn-profil.

Her melder 32-åringen at han gikk inn som daglig leder i Kvarv fra nyttår.

– Selv om det er en ny rolle for meg, markerer ikke min ledelse av Kvarv noe veiskille. Det er en naturlig videreføring av ansvaret jeg har som største eier, fortsetter Witzøe.

– Vi har dyktige ledere og medarbeidere som driver virksomhetene. Min rolle er ikke operativ, men jeg mener det krever nærhet. Jeg har erfart hvor viktig det er å være tett på menneskene, beslutningene og helheten for å kunne ta ansvar som eier på en god måte, skriver SalMar-prinsen.

Han takker Knut-Olav Skjetne for innsatsen han har lagt ned i å bygge opp Kvarv.

– Det vi gjør i dag, skal gjøres bedre enn i går. Slik skaper vi varige verdier, og står stødig i møte med fremtiden, fortsetter Witzøe.

Gustav Magnar Witzøe er Norges rikeste mann, og står oppført som majoritetseier i Kvarv med 96,8 prosent av aksjene. Via Kvarv og investeringsselskapet Kverva eier Witzøe-familien over 40 prosent av oppdrettsgiganten SalMar, som ble grunnlagt av Gustav Witzøe.

E24 omtalte saken først.

Far og sønn: Gustav Witzøe og Gustav Magnar Witzøe. Foto: Gustav Magnar Witzøe/Instagram

Les også: SalMar på Global 100-listen under Verdens økonomiske forum i Davos