Sørensen trekker seg fra toppjobb i Åkerblå. Nå blir han sjef for Watermoon

Nyheter
0

Mangeårig Åkerblå-sjef Roger Sørensen skifter beite.

Hans nye jobb blir å lede Eide Fjordbruks satsing på lukkede oppdrettsanlegg, Watermoon.

– En signering fra øverste hylle som kommer på helt rett tidspunkt, sier Sondre Eide i en pressemelding.

Roger Sørensen har med seg ti år i lederstolen fra Åkerblå – hvor han ledet veksten fra 14 til over 550 ansatte i konsernet.

– Roger har dyp innsikt i både det biologiske og det kommersielle i havbruksnæringen. Han kjenner utfordringene fra innsiden – og han ser løsningene. At han nå går inn i Watermoon er et tydelig tegn på hvor stort dette prosjektet er i ferd med å bli, sier Eide.

– Jeg har hatt en utrolig givende reise i Åkerblå, men Watermoon representerer noe helt nytt – det mest spennende havbruksprosjektet jeg har sett i min karriere. Dette handler ikke bare om teknologi, men om å løse de største problemene i havbruket og samtidig løfte fiskevelferden til et helt nytt nivå. Den muligheten kunne jeg rett og slett ikke takke nei til, sier Roger Sørensen.

Sondre Eide stiger om bord på fôrflåten. I bakgrunnen skimtes toppen av den lukkede løsningen Watermoon. Foto: Aslak Berge