Konsernet, som fikk et noe smalere overskudd i fjor, jakter fremdeles kapital til et nytt Florø-slakteri.
Slakteriet slakter og prosesserer laks ved sine anlegg i Kinn og Gulen kommune i Vestland.
I 2025 omsatte konsernet for 295,1 millioner kroner. Driftsresultatet og resultatet før skatt hadde noe tilbakegang i fjor, og sistnevnte endte på 25 millioner kroner.
– Vi er godt fornøyd med fjorårets resultat for konsernet. Både Slakteriet Brekke og Slakteriet sine flinke ansatte står på og drifter ansvarlig og godt, kommenterer konsernsjef Kristin Bergstøl Hansen til iLaks.

Vil ha nytt Florø-slakteri
Konsernet har de siste årene rigget seg for å bygge og samle all slakteaktivitet i et nytt slakteri på Botnastranda i Florø. Finansieringen av prosjektet har enn så lenge falt i fisk, og dagens fabrikker i Florø og Brekke er innstilt på videre drift i inntil fem år.
Arbeidet med å hente inn kapital til et nytt slakteri er pågående.
I årsberetningen skriver styret at det ble investert 57 millioner kroner i Brekke- og Florø-slakteriene i fjor. Dette resulterte i mer effektiv og driftssikker sløying, mindre miljørisiko knyttet til drift av kjøle- og fryseanlegg, sikret tilstrekkelig is-kapasitet, oppgraderte dataservere og renovert bygningsmasse.
Styret påpeker at konsernet fremdeles har behov for et nytt, mer automatisert og miljøvennlig slakteri.
Høye driftsutgifter
Slakteriet-konsernet består av morselskapet Slakteriet Holding og datterselskapene Slakteriet, Slakteriet Brekke, Slakteriet Eiendom og JIKO Eiendom. Slakteriet Brekke holder til i Gulen kommune, og resten av selskapene er lokalisert i Kinn kommune.

Ved årsslutt hadde konsernet en egenkapital på 96,9 millioner kroner, som utgjorde en egenkapitalandel på 32,2 prosent. Det var 114 årsverk sysselsatt. Styret anser den økonomiske stillingen og lønnsomheten som god, selv om selskapene fremdeles har høye driftsutgifter – spesielt på vedlikehold.
Stabben Holding – der Norwell er største eier – eier morselskapet med 40 prosent, mens Ole Johan Eilertsens selskap Nyborg Industrier sitter med 23,6 prosent. Resten av aksjene eies av ansatte eller tidligere ansatte.
Les også: Rock ‘n roll da Norwell rundet 30
| Slakteriet Holding (konsern) | 2025 | 2024 | Endring |
| Omsetning | 295,1 | 287,8 | 2,5 % |
| Operasjonell EBIT | 35,1 | 38,3 | −8,4 % |
| Resultat før skatt | 25,0 | 27,7 | −9,6 % |
| Driftsmargin | 11,9 % | 13,3 % | |
| Alle tall i millioner kroner |


