Nå er det andre produksjonsbassenget klart

Nyheter
0

To av tre klare.

Gigante Salmons landbaserte oppdrettsanlegg ligger på Lille Indre Rosøy i Rødøy kommune i Nordland. Tirsdag kunngjør Gigante at selskapets andre produksjonsanlegg er klar til bruk.

“En ny milepæl er oppnådd med ferdigstillelse av produksjonsbasseng nummer to (av totalt tre basseng). Dette er i henhold til tidligere kommunisert framdriftsplan. Gigante Salmon fortsetter dermed å følge planlagt progresjon til full produksjonskapasitet fra 2026, med trinnvis økning til årlig produksjon på 16.000 tonn HOG (head on gutted – red. anm.) fra og med 2028,” fremgår det av en melding fra Gigante.

Selskapet starter slakting av prøveproduksjonen i løpet av andre kvartal 2025, og forventer et volum på om lag 550 tonn sløyd vekt.

Gigante Salmons akvakulturkonsept er et gjennomstrømmingssystem, basert på sjøvann.