To nye partnere i leverandørbedrift i Svolvær.
Lofoten Hydraulikk ble stiftet i 2011 og har i dag åtte ansatte, lokalisert i Osan i Svolvær. Hovedfokuset i bedriften er produksjon av hydraulisk dekksutstyr for kyst- og havfiskeflåten. Både Jon Nybø (60) og Per Hovde (65) har lang erfaring innenfor fagfeltet.
Fra 1. februar får de to lokale herrer med seg på laget.
Ny giv
Christian Bye (39) og Stian Eilertsen (31) har kjøpt seg inn i Lofoten Hydraulikk, slik at de nå er medeiere i bedriften. Christian Bye kommer fra stillingen som teknisk inspektør innen oppdrettsnæringen, har 20 års erfaring innen produksjon av dekksutstyr og kraner. Har fagbrev som industrimekaniker.
Stian Eilertsen er sivilingeniør med teknisk tegning og design som spesialitet og har åtte års erfaring fra dekksutstyr og kraner i tillegg til fagbrev som industrimekaniker.

– Vi har nå fått inn to skikkelige arbeidskarer, så dette har vi virkelig troa på. Vi trenger at det kommer noen som er villig til å satse, som kan tilføre nye tanker, har ny giv og pågangsmot, sier Jon Nybø i en pressemelding.
Supplere
– Jon og Per har virkelig gjort en solid jobb så all ære til de, og deres ansatte, for alt de har oppnådd til nå. Det er også en fordel at vi kjenner til hverandre fra før, slik at vi kan supplere hverandres erfaringer når vi nå ønsker å satse, legger Christian Bye til.
– Vårt mål er å kunne tilføye et bredere tilbud til kundene våre i en tid som krever elektrifisering og en grønnere tankegang. Vi kommer til å fortsette med fiskeri som vår hovedsatsing, men vi ønsker også å ta del i oppdrettsnæringa som er i stor utvikling, med innovative fremtidsretta løsninger, samt styrke salg og service delen av bedriften. Vi utfører også tekniske kontroller og sertifisering av utstyr underlagt Sjøfart og Arbeidstilsynet, tilføyer Per Hovde.
– Vi jobber nå med å oppdatere programvare for å kunne jobbe enda mer effektiv i en hektisk arbeidshverdag hvor mye blir mer og mer digitalisert. Her gjelder det å henge skikkelig med i svingene, forteller Stian Eilertsen.
Lofoten Hydraulikk omsatte for 29 millioner kroner i sist avlagte regnskapsår, 2020.