Markant oppgang etter uke med trøblete logistikk.
– Det har krabbet opp mot 60 kroner på 4-5, sier en oppdretter til iLaks.
– 58, 59 og 61 kroner på 3-4, 4-5 og 5-6 kilo. Og så har vi 2-3 på 52 kroner. Men jeg har ikke noe på 6+ ennå. Vi venter litt på storfiskmarkedet, men det har vært over 70 kroner, sier han.
Det betyr en markant oppgang fra noteringene forrige fredag. Da ble mye fisk omsatt under 50 kroner kiloet.
Fakta
Rekyl
– Det er en fin rekyl det her. Og jeg tror det er denne veien det går fremover. Det ekstraordinære utbudet skal roe seg kraftig, selv om det er gode vekstforhold noen steder nordpå.
Han peker på flere prisdrivere i det korte bildet.
– Dårlig vær og kanselleringer, litt psykologi, noen fridager i Polen og Italia, men trenden er klar. Prisene om tre uker er noen kroner høyere enn nå – med normal biologi da. Så lenge det ikke skjer noe spesielt, legger han til.
Les også: Lakseaksjene klatrer på økte prisforventninger
Eksportkorpset melder også oppgang, men ikke fullt så høye priser.
– Jeg hører 3-4 på 55 kroner og 4-5 på 57 kroner. Det selges på det nå, sier en trader.
– Jeg tror det kan risikere å falle. Det fryses jævlig nå. Alle som kan fryse fryser. De fryser på 55 kroner. Det er bra mye fôring for tiden. Det virker som det har vært litt kanselleringer denne uken.
Løft
– Det er en viss positivitet i markedet, og vi ser et lite løft i prisene. For øyeblikket ligger nivåene rundt 54-55 kroner per kilo, med noen opp mot 58 kroner. Storfisken oppnår noe høyere priser, mellom 62 og 65 kroner, sier en eksportør.

Forrige uke ga ny årsbeste for lakseeksporten – målt i volum. For andre uke på rad ble det eksportert mer enn 35.000 tonn laks, omregnet til rund vekt.
– Til tross for prisøkningen er volumene fortsatt store, og det er betydelige utfordringer knyttet til transport – særlig fra Nord-Norge. Dette påvirker logistikken og kan gi uforutsigbarhet fremover, sier han.
En betydelig prisoppgang er for øvrig ikke forventet å vedvare særlig lenge. Ifølge Fish Pools forward-kurve ventes spotprisene å bunne ut først i oktober.