Han blir ny salgssjef i Alsaker

Nyheter
2967

Bjørn Rino Jacobsen blir etter all sannsynlighet etterfølgeren til Carl-Erik Arnesen i Alsaker.

Onsdag ble det klart at salgs- og markedsdirektør i Alsaker, Carl-Erik Arnesen, slutter i nåværende jobb til fordel for stilling som administrerende direktør i det nystartede rederiet Hav Line Gruppen.

Henter fra Bømlo Brønnbåtservice
Etter det iLaks erfarer er kvalitet- og befraktningssjef i Bømlo Brønnbåtservice, Bjørn Rino Jacobsen, den som skal plukke opp hansken etter Arnesen.

Jacobsen som for tiden er ferierende har så langt ikke bekreftet overgangen, men henviser iLaks til administrerende direktør i Alsaker, Gerhard Meidell Alsaker.

Det kan dermed være stor grunn til å tro at Alsaker er neste stoppested for Jacobsen.

Må ta muligheten
Daglig leder i Bømlo Brønnbåtservice, Roger Halsebakk, bekrefter at Jacobsen slutter i firmaet, men vet ikke når siste arbeidsdag er.

Halsebakk vil heller ikke si hvor Jacobsen er på vei.

– Han slutter hos oss. Det kan jeg bekrefte, han har nylig sagt opp. Han har ikke vært i mange jobber, og skulle han først gjøre noe nytt, må han ta muligheten som nå kommer. Vi har en erstatter når Rino er på ferie, sier han

– Vil etterfølgeren hos dere bli rekruttert internt?

– Ja, svarer Halsebakk.

Gerhard Meidell Alsaker har ikke besvart iLaks henvendelser.