Han går fra Vard til Optimar

Optimar styrker ledelsen med Herman Helgesen som ny Chief Project Officer.

Helgesen har allerede vist seg som en verdifull ressurs som innleid konsulent og tar med seg solid erfaring i tillegg til et stort engasjement for bransjen.

– Jeg har jobbet som innleid konsulent siden oktober og merket tidlig at jeg kom til å trives med folkeneher. Det er et kompetent team og jeg ser et enormt potensiale når det kommer til hva vi kan få til sammen med de nye eierne, sier Helgesen i en pressemelding.

Han har tidligere jobbet i Vard i over 18 år, hvor han fikk erfaring gjennom en rekke ulike roller. Helgesen har med andre ord bred bransjeerfaring.

– Bakgrunnen innen både ingeniørfag og prosjektledelse kommer nok godt med. Jeg gleder meg til å ta skikkelig fatt i den nye rollen og er glad for å få jobbe med en så sterk merkevare som Optimar, sier han.

I tillegg til lang bransjeerfaring er Herman aktiv i oppstartsselskaper, hvor han blant annet har jobbet med løsninger for å møte fremtidens behov i havnæringen. Denne erfaringen har gitt ham en unik forståelse for både innovasjon og gjennomføringsevne – noe han tar med seg inn i den nye rollen.

– Erfaringen kombinert med Herman sitt personlige engasjement for innovasjon og bærekraft, gjør ham til en perfekt match for vår visjon og verdier, sier Cecile Alnes Dyb, CFO i Optimar.