Salgsdrevet vekst i Aker BIoMarine

Nyheter
0

Krillleverandøren opplever sterk etterspørsel.

Omsetningen i første kvartal nådde 57,3 millioner dollar, en økning på 13 prosent fra året før, med en justert EBITDA på 12,5 millioner dollar, en økning på 34 prosent fra året før.

– Første kvartal markerer en rekordhøy verdi for salget av Superba krillolje, noe som gjenspeiler sterk underliggende etterspørsel på tvers av kundebasen vår. Krilloljeinntektene vokste med 26 prosent år over pr, støttet av både høyere volumer og forbedret prismiks. Vi har nå levert tre år på rad med vekst i kvartalsvise krilloljeinntekter, kommenterer Matts Johansen, administrerende direktør i Aker BioMarine, i en børsmelding.

Consumer Health Products rapporterte en omsetning på 28,1 millioner dollar, en nedgang på to prosent fra året før.

Segmentet Human Health Ingredients ser fortsatt vekst fra år til år, støttet av god underliggende etterspørsel på tvers av flere markeder. Innen Consumer Health Products forventes omsetningen å gå tilbake til moderat vekst.

Salgsprosessen i Understory pågår fortsatt med avanserte diskusjoner med én interessert part. Etter nylig interesse for forretningsenheten Human Health Ingredient har selskapet engasjert Jefferies og Houlihan Lokey som investeringsbanker for å støtte selskapet i å utforske alternativer og arbeide mot en transaksjon i 2026.

Aker BioMarines børsverdi har doblet seg i løpet av de siste 12 måneder.

Foto: Aker BioMarine