– Vi forventer at han vil kunne bli 100 prosent frisk igjen

Nyheter
917

Mannen som ble alvorlig skadet i en arbeidsulykke ved bedriften GSG i Finnmark er på bedringens vei.

Det var onsdag i forrige uke at mannen i 20-årene fikk flere store store plastplater mot seg, og ble klemt mot en vegg, da han var på jobb for GSG. Bedriften produserer plastprodukter til oppdrettsnæringen.

Mannen ble først operert ved Hammerfest sykehus, før han ble sendt til Universitetssykehuset i Nord-Norge (UNN) for videre behandling.

I en oppdatering 16. oktober på Facebook skriver daglig leder Roger Erlandsen, at den ansatte fortsatt ikke har våknet etter en ny operasjon, men at han forventer at den skadde vil kunne bli 100 prosent frisk igjen.

Erlandsen skriver videre at det har vært noen tunge dager, men at de gleder seg over at det gikk så bra som det gjorde.

I en ny oppdatering 18. oktober skriver Erlandsen at han har besøkt den ansatte på sykehuset, som nå har våknet. Ifølge Erlandsen er den ansatte sliten og preget av situasjonen, men han skriver samtidig:

“Han takker for all støtte og engasjement som har vært rundt han og at han gleder seg komme tilbake til gutta som han sier”.