Men måløyeksportøren, Star Seafood, som startet opp i fjor, tapte 0,7 millioner kroner på driften.
Eksportøren, som har kontorer både i Måløy og i Mowinckel-gården i Bergen, har lagt bak seg et brukbart oppstartsår. Selskapet omsatte for 143 millioner kroner og endte med et resultat før skatt på -0,9 millioner kroner.
Da iLaks møtte Star Seafood på fiskemessen i Brüssel i fjor vår, var Johan Kvalheim daglig leder i selskapet. Han forlot nylig selskapet for å bli daglig leder i North Atlantic Seafood Forum.
De tre resterende som var med å starte selskapet, Øyvind Holvik, John Hodnefjell og Hildegunn Fure Osmundsvåg, er fremdeles en del av Star Steafood. Sistnevnte har tatt over rollen som daglig leder. Holvik, Hodnefjell og Fure Osmundsvåg kommer alle fra Coast Seafood.
– Resultatet i 2018 var som forventet med kostnader i forbindelse med oppstart, sier daglig leder i Star Seafood, Hildegunn Fure Osmundsvåg, til iLaks.
Nå ser selskapet positivt på fremtiden.
– Vi har hatt svarte tall på bunnlinjen i alle kvartal hittil i 2019, forteller Osmundsvåg.